Mieszkanie

widok

Naszym nowym domem jest malutkie mieszkanie na 11. piętrze trzydziestopiętrowego budynku. Mimo trzydziestu pięter nie da się zamieszkać na piętrze trzynastym. Ono po prostu nie istnieje, a zamiast niego jest piętro 12A. Zajęło mi kilka dni zorientowanie, że tak właśnie jest. Wcześniej musiałam się przejechać na 12A, aby zobaczyć czym ono się różni od pozostałych. 13 to pechowa liczba i na pewno trudniej byłoby te mieszkania sprzedać albo wynająć, a tak problem został rozwiązany.

Kompleks składa się z kilku podobnych wieżowców, a na jego terenie są ogólnodostępne części wspólne. Należą do nich baseny na świeżym powietrzu oraz sale do ćwiczeń z rowerkami, bieżniami piłkami i matami do ćwiczeń, a także miejsce gdzie dzieci mogą pobawić się na matach jedną z zostawionych prawdopodobnie przez turystów zabawek. Dużo jest ławek, kanap i puf z poduszkami, są ogólnodostępne komputery. Tuż przy naszym budynku jest restauracja, pralnia i mały sklepik. W budynku dodatkowo jest pralnia samoobsługowa, z której będziemy korzystać, bo w domu nie ma pralki. W kilku puntach jest bezpłatne WiFi. Gdyby nie sam fakt, że nie ma zasięgu w naszym mieszkaniu, nie miałabym żadnych uwag. Udało mi się bezproblemowo obejrzeć serial, gdy Staś bawił się na macie.

Z tego co opowiedziała mi sąsiadka, u nas na piętrze dużo mieszkań należy do Tajów z Bangkoku, którzy przyjeżdżają do nadmorskiej miejscowości na weekendy. W tygodniu jest tutaj cisza i spokój. Poza tym, jest całe mnóstwo Rosjan, którzy najwidoczniej tutaj przyjechali na wakacje. Staś nie jest jedynym białym dzieckiem tutaj, chociaż na ulicach i tak pełni rolę celebryty. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, zagadują do niego i się uśmiechają.budynek

budynek

Za mieszkanie płacimy 9000 batów (czyli ok. 1000 zł) plus rachunki za prąd i wodę. Najdroższa zawsze jest klimatyzacja, ale wiadomo, że chociaż w godzinach nocnych każdy przez kilka godzin jej używa. Gdy to piszę, jest godzina 8. wieczorem, a temperatura powietrza wynosi prawie 30 stopni. Cena za mieszkanie tuż przy plaży i z pięknym widokiem jest dosyć atrakcyjna. Płacimy mniej z tego powodu, że jest to wynajem długoterminowy i załapaliśmy się na czas tuż przed wysokim sezonem turystycznym. Rachunki będą wędrować do skrzynki, a można je opłacić w każdym sklepie 7-eleven.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *