Wyspa Koh Larn

plaza

 

Plaże w Pattayi nie należą do najpiękniejszych, ale łatwo dostępne są ładniejsze, szersze i z jaśniejszym piaskiem na wyspie Koh Larn czyli Wyspie Koralowej. Jest to największa wyspa z tych położonych najbliżej Pattayi.

prom na wyspę
koledzy
Podróż z portu trwa 45 minut i kosztuje 30 batów w jedną stronę za osobę dorosłą. Promy kursują w godzinach od 6.30 do 18.30. Można też dostać się tam „speed boat” czyli motorówką w zaledwie 15 minut. Wyspa o powierzchni 5,6 km kwadratowych zamieszkiwana przez ok. 1000 stałych mieszkańców daje nam do wyboru kilka plaż: Ta Waen, Thong Lang, Sangwan, Thien, Samae oraz Nual.  Na miejscu poruszamy się songtaewem, wynajętym motorem lub taksówką motorową. Warto się tam wybrać, jeśli ktoś lubi plażować.

Staś na plaży

Większość powierzchni wyspy jest górzysta. Można wdrapać się po 200-metrowych schodach na punkt widokowy Khao Nom niedaleko plaży Samae i obejrzeć panoramę Pattayi, Portu Naban oraz Plaży Nual. Na wyspie znajduje się też 45 wiatraków.

Miło spędziliśmy niedzielę na plaży Samae, na którą szybko dojechaliśmy z portu songtaewem. Można tam spędzić cały dzień. Są udogodnienia tj. leżaki, parasole, prysznice i restauracje.

widok na wyspę z promu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *