Święta Bożego Narodzenia w Tajlandii

img_20161222_183812-kopiowanie

Święta Bożego Narodzenia nie są obchodzone w Tajlandii, bo to kraj buddyjski. Chrześcijanie stanowią tylko niecałe 0,5 procenta. Z tego powodu święta te nie są wolne od pracy. Jednak z kilku powodów widać oznaki zbliżającej się „gwiazdki”. W centrach handlowych, hotelach i restauracjach ustawione są sztuczne choinki. Miejsca turystyczne przystrojone zostały ozdobami świątecznymi.

Kraina Uśmiechu to kraj turystyczny, a termin świąteczno-noworoczny przyciąga wielu przyjezdych. Dekoracje są więc nie dla lokalnych, a głównie farangów – białych turystów. Hotele są pełne, restauracje oblegane, a w centrach handlowych jest tłoczno. Ze względu na komercjalizację, handel w święta to lukratywny biznes, a ozdoby mają wprowadzić miłą atmosferę do wydawania pieniędzy. Poza tym, Xmas jak nazywa się tu święta Bożego Narodzenia, to okazja do sanuk, czyli zabawy. Sanuk jest częścią tajskiej tożsamości. Ludzie są tu weseli i uwielbiają zabawę. Nie gardzą żadnymi obcymi świętami ani festiwalami, bo nie kłóci się to z buddyzmem.

Hucznie obchodzonym świętem będzie za to Sylwester, czyli witanie Nowego Roku 2560 (liczą od Buddy). Tajowie będą mieli wolne do 3 stycznia.

Wesołych Świąt i Happy Melly Kissmas 😉

życzy rodzina pod palmami

swieta2swieta3swieta4swieta5swieta6swieta7swieta8

2 thoughts on “Święta Bożego Narodzenia w Tajlandii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *