Rewia Alcazar

Będąc w Pattayi nie da się nie zauważyć, że jest to miejsce przyjazne transwestytom i transseksualistom. Można ich zauważyć robiąc zakupy czy przechadzając się po mieście. Co ciekawe, w Tajlandii mimo pozornej akceptacji zmiany płci, w dokumentach na zawsze zostaje płeć, która była na początku. Jest to miejsce gdzie nie ukrywają się oni ze swoimi preferencjami, a nawet chwalą się do jakiego stopnia udało im się zamienić w kobietę. W mieście jest kilka kabaretów, w których można obejrzeć rewie transwestytów i transseksualistów. Najbardziej znane są Alcazar i Tiffany. Ja odwiedziłam Alcazar, a Martyna Wojciechowska w swoim programie – Tiffany. Rewia to show dla turystów, gdzie przebrani za kobiety lub już po wielu operacjach mężczyźni tańczą i „śpiewają”. Dla Rosjan są też utwory po rosyjsku. Stroje są przepięknie zdobione, makijaże perfekcyjnie zrobione, scenografia dopracowana, jak w najlepszym teatrze.rewia_1

Widownia cały czas się zastanawia czy na pewno wszystkie występujące osoby urodziły się jako mężczyźni. Dla mnie niektórzy wyglądali jak śliczne dziewczyny. Gdybym spotkała ich na ulicy, to pomyślałabym, że to normalne kobiety. Główne role zostały obsadzone przez tych najpiękniejszych, ale też i najlepiej poruszających się. Zdarzały się osoby, które nadal miały męskie ruchy lub niepewnie poruszały się w choreografii.

rewia_6

rewia_2

rewia_4

W jednym z numerów transseksualiści bez górnych części ubrania pomalowani farbą na srebrno i miedziano prezentowali sztuczne biusty. I wtedy można było zauważyć, że piersi są robione, a nie naturalne. Proces zamiany w kobietę na pewno jest długotrwały i kosztowny, ale tutaj można się z dumą pochwalić wynikami i jest to akceptowalne.

rewia_5

Na koniec show, na zewnątrz można sobie zrobić zdjęcie z uczestnikami. Napiwek wynosi 100 batów. W trakcie dnia są 4 pokazy, każdy trwa ok. 70 minut.

rewia_7

rewia_8