TOP10 książek o Tajlandii

ksiazki-tajlandia

Zestawienie zawiera książki, które pozwalają lepiej poznać Tajlandię. To publikacje różnych gatunków i nie wszystkie z nich są tylko o Tajlandii. Wybór jest subiektywny i przedstawia te bardzo znane, jak też trudniej dostępne albo zapomniane. Jedne – do przeczytania dla rozrywki, inne – inspirujące, a niektóre – po prostu zapewniające praktyczne informacje. To książki, które lubię i mam je na czytniku albo w wersji papierowej.

 1. Powiedział mi wróżbita, Tiziano Terzani
  Niezwykła historia opowiedziana przez wybitnego reportera. Wszystko, co napisał T. Terzani trzeba przeczytać. Wszystko bez wyjątku. Szczególnie: Powiedział mi wróżbita, W Azji i Koniec jest moim początkiem.
 2. Niebiańska plaża, Alex Garland
  Powieść, która stała się Biblią backpakerów. Garland dużo podróżował z plecakiem i na podstawie swoich doświadczeń stworzył fikcję, która zainspirowała wielu. Wszyscy oglądali film, ale po książkę i tak warto sięgnąć.
 3. Bangkok 8, John Burdett
  Powieść pokazująca prawdziwe oblicze Bangkoku. Głównym bohaterem jest gliniarz buddysta będący synem prostytutki. Bardzo dużo o najciemniejszych zakątkach Miasta Aniołów. Pierwsza z serii.
 4. Samsara. Na drogach których nie ma, Tomek Michniewicz
  Opowieść o podróżach, o jakich wszyscy marzą. Niezależnych wojażach pełnych przygód, niebezpieczeństw i fascynujących ludzi. Czyta się jednym tchem.
 5. Karaluchy, Jo Nesbo
  Kryminał z Bangkokiem w tle. Świetna fabuła i nieoczekiwane zwroty akcji. Bardzo dobrze napisana książka, która dostarczy rozrywki. Przy okazji, pozwoli nieco wczuć się w klimat stolicy Tajlandii.
 6. Miraż. Trzy lata w Azji, Andrzej Meller
  Czyta się, jakby słuchać znajomego podróżnika przy piwie. Autentyczne przygody, bez pozerstwa i kreowania się. Komu się spodoba, musi przeczytać jeszcze Czołem, nie ma hien (o Wietnamie).
 7. Opiumowa dżungla, Wojciech Giełżyński
  Reportaż poświęcony Złotemu Trójkątowi. Konkretny reporterski tekst z analizami i trafnymi podsumowaniami. Pomimo upływu lat, książka w dużej mierze aktualna.
 8. Tajlandia. Podróże marzeń
  Nie najnowszy przewodnik, ale doskonale opracowany od strony merytorycznej, jak cała seria zresztą. Kolorowe zdjęcia i ramki dają wyobrażenie na temat wielu aspektów życia w Tajlandii.
 9. Tajlandia, Lonely Planet
  Najlepszy praktyczny przewodnik na rynku. Mając go w plecaku albo walizce, nie przepadniesz w Krainie Uśmiechu.
 10. 12 x śmierć, Michał Pauli
  Historia Polaka, który trafił do tajskiego więzenia za narkotyki. Opisy przerażających warunków wbijają w fotel. Pomimo beznadziejnej sytuacji, M. Pauli odzyskał wolność. Książka-przestroga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *