Koh Mak

Czy istnieją jeszcze nieodkryte (przynajmniej przez zagranicznych turystów) wyspy w Tajlandii? Z tego co wiem, to raczej nie. Sukcesem jest znalezienie wyspy bez sklepu 7-eleven i z małą ilością farangów. Możemy jednak pojechać na kilka mniej komercyjnych wysp, gdzie nie będzie baru na każdym kroku, tylko odpowiedni klimat dla odpoczynku. IMG_9607

IMG_9608

IMG_9628

Z wyspy Koh Chang można popłynąć na kilka mniejszych wysp. Jedną z nich jest jest wielkości szesnastu kilometrów kwadratowych pełna kokosowych palm wyspa Koh Mak. Wyspa reklamowana jest jako jedno z najbezpieczniejszych miejsc. Przepłynięcie tam dużą łodzią trwa półtorej godziny, a motorówką 45 minut. Wśród zagranicznych turystów wyspa jest popularna od około czterech czy pięciu lat. Po wyspie można bez problemu poruszać się rowerem lub motorowerem. Jest płasko i nie ma dużego ruchu, więc jest bezpiecznie.

IMG_9707

IMG_9755

IMG_9759

Po zmroku nie ma nocnego życia, ale można zasiąść przy piwie, drinku lub pobujać się w hamaczku. Chodzi przecież o relaks. Za dnia mamy do wyboru plażowanie, kajaki, rowery lub nurkowanie. My postanowiliśmy zamieszkać w jednym z domków tzw. „hut”.

IMG_9631

IMG_9732

Na wyposażeniu była również latarka, bo co prawda w najbliższej okolicy były zaczepione lampki, ale jeśli byśmy chcieli dojść do głównej drogi, to po ciemku i gruntowej drodze. Właściciele miejsc noclegowych oferują odebranie z portu, więc nie musimy się przejmować tym czy dojedziemy do oddalonego miejsca. Wyspa w większości to plantacje palm kokosowych i kauczukowców. Jest to największa wśród prywatnych wysp Tajlandii. Właściciele wzbogacili się na tym, co wyrasta z ziemi, a więc nie będą raczej dążyć do skomercjalizowania wyspy, a turystykę traktują jako działalność dodatkową, prowadzoną bardziej dla przyjemności, niż z chęci zysku.

IMG_9743

IMG_9746

Spędziliśmy tam kilka dni na początku kwietnia, w trakcie pory gorącej, unikanej przez większość ludzi. Pogoda jednak zaskoczyła zarówno nas jak i lokalnych, bo dość dużo padało. Jeśli podróżuje się na spokojnie z dzieckiem, to na czas deszczu idzie się na jedzenie lub kawę w pobliskie miejsce, a potem wraca na plażę, bo nie ma co z tego powodu się stresować.

IMG_9684

IMG_9699

IMG_9710

IMG_9715

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *